Labels

10 August 2010

Sigma brushes

Thank you so much for all warm wishes I received from you! I really appreciate that! I wanna share with you what I got for birthday presents in some following posts. I hope you'll like it! The first present I received from my family was a set of Sigma brushes. On the website it's called Travel Kit Nice in Pink. I was extremely happy when I got it cause I wanted it so much! It contains seven essential brushes and a cute pink pouch. I also received a travel size foundation brush. I promise to do a review on these brushes in the next post. I've already tried them all and I think the quality is amazing. Till then!

Dziękuję za wszystkie ciepłe życzenia, które otrzymałam od czytelniczek mojego bloga. Chciałabym pokazać Wam w kilku najbliższych postach, jakie prezenty otrzymałam na urodziny od moich bliskich. Pierwszym był zestaw pędzli marki Sigma, które widzicie poniżej. Nosi on nazwę
Travel Kit Nice in Pink i składają się na niego - siedem pędzli oraz różowe etui zamykane na magnes. Dodatkowo otrzymałam pędzelek do nakładania podkładu. Obiecuję w najbliższym poście napisać recenzję tych pędzli. Zdążyłam je już wszystkie przetestować i uważam, że są doskonałej jakości. Więcej informacji już wkrótce!

7 comments:

 1. Sorry I missed wishing you a good one! I hope your birthday was amazing. This brush set looks to be everything a girl needs!

  Rachael

  p.s. be sure to enter my vintage ring and peruvian feather earring giveaway when you get the chance :)

  ReplyDelete
 2. awww...belated happy birthday. The pink Sigma brushes looks super pretty :)

  ReplyDelete
 3. that's amazing! i heard sigma brushes are one of the best! :D

  <3, Mimi
  http://whatmimiwrites.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. You will love using the sigma brushes!:D I enjoy using mine.:D

  http://allthingsmarie.blogspot.com/
  Beauty. Fashion. Interior Design.
  & Life According to Marie.

  ReplyDelete
 5. Amazing gift ! they look so soft :)

  ReplyDelete
 6. wow pretty pink brushes i have make me up and premium kit :)nice blog
  Follow Back Please
  ♥ SadeeStyle ♥
  www.sadeestyle.net

  ReplyDelete